הסוכנות הישראלית להטסת חיות   1-800-220-555

(פרטים נוספים בסוף הכתבה)

 

הנחיות משרד החקלאות - לתושבים חוזרים

המידע המפורסם להלן הינו באדיבות ובאחריות משרד החקלאות ופיתוח הכפר
השרותים הוטרינריים ובריאות המקנה,
המכון הוטרינרי ע"ש קמרון, ת.ד.
 12 , בית-דגן

ייבוא בעלי חיים כמטען אישי

1.כלבים, חתולים, צפרים ארנבות ובעלי חיים ממשפחת המכרסמים שאינם חיות בר, עד שניים במספר מכל סוג, המגיעים יחד עם בעליהם (כמטען אישי) - פטורים מרשיון (היתר) וטרינרי בכתב מאת מנהל השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות, כאשר:

 

א. הם מלווים בתעודת בריאות שהוצאה, במהלך  7  ימים לפני מועד היבוא, ע"י רופא וטרינר ממשלתי בארץ המוצא, המעידה כי בעלי חיים אלה נבדקו ונמצאו בריאים וחופשיים ממחלות מדבקות, והיא מלווה בהצהרה של הבעלים כי בעלי החיים היו ברשותו לפחות  90  יום לפני הבאתם לישראל.

 

ב. כלבים או חתולים חייבים גם באישור כי הם חוסנו נגד כלבת למעלה מ-  30  יום אך לא יותר משנה לפני צאתם לישראל*.

 

ג. לא תותר הכנסת כלבים וחתולים שהם מתחת לגיל החסון ( 3  חודשים). יבוא בעלי חיים כמטען אישי מחייב העברת הפרטים הבאים למשרד השירותים הווטרינריים בבית-דגן (פקס  9688963-03 ) - לפחות  48  שעות לפני הגעתם: שם הבעלים, סוג בעל החיים, גילו, מס. טיסה ומועד הגעה משוער. על פי רוב לא יידרשו בעלי-חיים המגיעים בריאים ועם התיעוד הנדרש, לתקופת הסגר בארץ.

 

 2. כלבים, חתולים, צפרים, ארנבות ומכרסמים יותר מאשר שניים מכל סוג, או כאלה המגיעים ללא לווי הבעלים וכן בעלי חיים אחרים, המגיעים עם או ללא בעליהם, חייבים ברשיון (היתר) בכתב מאת מנהל השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות.

בקשה בכתב לקבלת רשיון תוגש, ע"י תושב ישראל בצרוף דמי אגרה, לא פחות מעשרה ימים לפני המועד המתוכנן של צאת בעלי החיים מארץ המוצא לישראל.

בבקשה יש לציין:

א) סוג בעה"ח; ב) גזע; ג) מין; ד) גיל; ה) מועד משוער של בואו ארצה; ו) ארץ המוצא; ז) פרטים נוספים.

את הבקשה יש להפנות אל:

מנהל השירותים הווטרינריים עבור רופא וטרינר ראשי ליבוא ויצוא, משרד החקלאות ת.ד.
 12  בית דגן  50250,
טל:03-9688986 או פקס:03-9688963 או 03-9605194.

בגוף הרשיון (היתר), באם יינתן, יפורטו התנאים והדרישות המיוחדות לגבי הייבוא של בעלי-החיים המבוקשים.

 

 3. הכנסת חיית בר וכל חיה שאין טבעה לחיות במחיצתו של אדם, ללא קשר למוצאה, חייבת בנוסף באישור מראש בכתב מטעם רשות שמורות הטבע, רחוב עם ועולמו  3 , גבעת שאול, ירושלים, מיקוד 95463. טלפון:02-5005463 פקס:02-5005459.

 

 4. יבוא קופים מכל סוג שהוא, אסור.

 5. יבוא סוסים
בקשה לייבוא סוסים תוגש לפחות
 60  יום לפני מועד היציאה המתוכנן כדי לאפשר ביצוע בדיקות ודרישות אחרות בארץ המוצא.

 6. הסגר (קרנטינה) - בעלי חיים, המיובאים לישראל שלא ביבוא אישי יוכנסו להסגר בתחנת הסגר ממשלתית לתקופה של  8  ימים או כפי שיורה המנהל.

 7. החזרת או השמדת בעלי חיים - בעלי חיים אשר יגיעו לישראל ללא מסמכים כנ"ל יוחזרו על חשבון הבעלים לארץ מוצאם או יושמדו כחוק.


רופא וטרינר ראשי
לייבוא-וייצוא

* למעט מאוקיאניה, בריטניה, יפן וקפריסין, כלבים כאלה חייבים בחסון כנגד כלבת בתוך
 5  ימים ממועד יבואם.

 

 

 

Terminal 4 Pets  – החברה הראשונה בישראל המתמחה בהטסת חיות מחמד

 

מעבר ארץ כרוך בהרבה מאוד מתח עבורנו, גם כשמדובר בחזרה לישראל, על אחת כמה וכמה כשאנו חושבים על הבאת חיית המחמד איתנו.

הטסת חיית המחמד שלנו היא נושא מורכב: גם מסיבה מנהלתית, גם מסיבה רפואית אבל בראש ובראשונה מהסיבה הרגשית.

 

כדי לענות לצרכיו של בעל החיים ובעליו, לקראת הטיסה ובמהלכה, ולהפיג את המתח והחששות המלווים את התהליך, הוקמה Terminal 4 Pets – הסוכנות הישראלית להטסת חיות.

 

החברה הוקמה מתוך בית הרופאים הווטרינרי במכבים, הפועל כשני עשורים. במהלך השנים סייענו ללקוחות המרפאה להטיס את חיות המחמד שלהם מישראל ואליה. ככל שהכרנו את התחום הבנו כמה ידע והתמחות נדרשים כדי לשלח בעלי חיים בצורה המקצועית והבריאה ביותר. העמקנו את הידע שלנו בתחום, יצרנו קשרים עם מטיסי חיות ברחבי העולם והצטרפנו כחברים לארגוני הטסת חיות בינלאומיים.

 

עד היום הטיסה Terminal 4 Pets מאות רבות של חתולים וכלבים, וגם חיות מחמד נדירות יותר:

נחש, צב, דגי זהב, תוכים, איגואנה ואפילו שני קרוקודילים שעשו עלייה...

http://www.nrg.co.il/online/35/ART1/638/295.html

 

נשמח לענות לכל פנייה:

 

http://www.terminal4pets.com/he/ 

אימייל

מארה"ב:

1-866-pet-2-fly

 

מחו"ל:

+972-8-926-4554

 

מישראל:

1-800-220-555                                                         

 

טיפים

 ראה רשימה מפורטת בסוף המאמר.
 

איך מרגילים את הכלב לכלוב ההטסה שלו?

אמנם אין כמו הבית, אבל לקראת טיסה, כדאי להרגיל את עצמנו ואת הכלב שלנו למחשבה, שאין כמו במלונה. כדי להעלות היום כלב על טיסה, הוא חייב להיות בתוך כלוב הטסה. אם אף פעם לא הכנסתם אותו לכלוב הטסה או למלונה, נדרשים הכנה אימון ותקופת הסתגלות, למען בטיחותו.

ההכנה והאימון צריכים להיות מובנים והדרגתיים, חשוב איך תתכוננו לקראתם ואיך תגיבו במהלכם.

 

 

 

מידע חיוני לקראת טיסה

 

לפני שתצאו לדרך עם חיית המחמד שלכם, כדאי שתדעו כמה עובדות חשובות. אספנו עבורכם מידע חיוני, שעליכם לדעת.

- היו כנים לגבי יכולתו של בעל החיים שלכם לטוס, אם יש לכם ספק – התייעצו איתנו!

- וודאו שהחיסונים בתוקף

- וודאי שבידכם הניירת הדרושה

- דאגו לשבב זיהוי אלקטרוני

 

לפני שאתם עוזבים

-  גזזו את ציפורני החיה. כך יקטן הסיכוי שהיא תגרום נזק בסביבה בלתי מוכרת לה ויהיה קל יותר להשתלט עליה במקרה הצורך.

-  סרקו את חיית המחמד והיפטרו מכל השיער הנושר

-  השלימו את הטיפול נגד פשפשים

 

 

טיסות וסיכונים

לא משנה כמה אתם וחברת התעופה שלכם זהירים, תמיד יש סיכונים משמעותיים בהטסת חיות.

-  רצוי מאוד לא להטיסן בטיסות עם חניות ביניים

-  הימנעו ממועדים עמוסים במיוחד

-  הגיעו לשדה התעופה שעתיים לפני הזמן הרגיל

 

 

 

Terminal4Pets הסוכנות הישראלית להטסת חיות מחמד מבקשת לעדכן את הציבור בדבר:

 החלת חוקי יבוא כלבים וחתולים לישראל מתאריך 01/05/2010

 

ד"ר איתן קריינר, וטרינר מוטס ומנהל בית הרופאים הווטרינרי מכבים: "מדינת ישראל, באמצעות משרד החקלאות, העבירה חוק לפיו כל מי שמבקש להטיס כלבים ו/או חתולים לארץ נדרש לבצע בדיקת נוגדני כלבת וכנגזרת מכך – הליך הטסת חיות מחמד לארץ אורך כעת לפחות שלושה שבועות עד חודש (במקרה שחיית המחמד חוסנה נגד כלבת בשנה הנוכחית), ולפחות כחודשיים (במקרה שהחיה טרם חוסנה) לפני הטיסה

 

 

עיקרי החוק החדש אשר נכנס לתוקף ביום 01/05/2010:

כל חתול/כלב חייב בתעודת בריאות וטרינרית, כאמור בסעיף 3, בה מוצהר כי:

א.      הוא נבדק ואינו מראה סימני מחלה זיהומית או מדבקת.

ב.      הוא חוסן כנגד מחלת הכלבת לא יותר משנה ולא פחות מ-30 ימים לפני הגיעו לישראל.

ג.       בדגימת דם שנלקחה ע"י רופא וטרינר שאושר לכך ונשלחה למעבדה מאושרת ע"י ה OIE  , לפחות 30 ימים לאחר החיסון, רמת נוגדני הכלבת בבעל-החיים שווה לפחות ל-   0,52 IU/ml.    – יש להתעדכן בחוק המלא כפי שמפורסם ע"י משרד החקלאות.

 

כמו כן, החוק מחייב שבב בינלאומי (לכלבים ולחתולים) וכן אישורים בינלאומיים חתומים ע"י וטרינרים מורשים.

 

ד"ר קריינר: " מדינת ישראל, באמצעות משרד החקלאות, העבירה חוק לפיו כל מי שמבקש להטיס כלבים ו/או חתולים לארץ נדרש לבצע בדיקת נוגדני כלבת. לצערי, ציבור בעלי חיות המחמד עדיין אינו מכיר את החוק החדש או אינו מבין את ההשלכות שלו – הליך הטסת חיות מחמד אורך כעת לפחות שלושה שבועות עד חודש (במקרה שחיית המחמד חוסנה נגד כלבת בשנה הנוכחית), ולפחות כחודשיים (במקרה שהחיה טרם חוסנה)". קריינר מבקש לפנות אל הציבור ולהזכיר להם כי יש להיערך מבעוד מועד לקראת הטסה של חיות מחמד וזאת בכדי למנוע עיכובים וסיבוכים של הרגע האחרון שיכולים להוביל למצבים בהם חיות המחמד לא תוכלנה להיכנס לישראל, גם לא במקרים של חזרה משהייה קצרה בחו"ל.

 

בכדי לסייע לציבור להיערך נכונה לקראת הטסת חיות מחמד, בית הרופאים הווטרינרי מפעיל קו חם למידע, יעוץ והכוונה  24/7 בטלפון: 1-800-220-555

 

על פי הסוכנות הישראלית להטסת חיות מחמד, למעלה מארבע מיליון חיות מחמד צפויות לטוס בעולם בשנת 2010 וגידול בשיעור של 2%-3% צפוי עד שנת 2012 וזאת בעקבות שני הטרנדים המובילים: תיירות בינלאומית ורילוקיישן (במסגרתם מוטסות למעלה מ-93% מחיות המחמד בעולם). לישראל ומישראל מוטסות רוב חיות המחמד (90%) בעיקר במסגרות עלייה ורילוקיישן כשבמחצית הראשונה של 2010 הוטסו כ-11,000 חיות מחמד ועוד כ-20,000 צפויות לטוס עד סוף השנה (בעיקר בתקופת השיא של עולם התעופה בחודשי יולי-אוקטובר).

 

חברות תעופה כמו גם בתי מלון, בתי הארכה, קניונים, מסעדות ושאר אתרים תיירותיים פותחים את שעריהם בפני מבקרים עם חיות מחמד וזה מעודד אנשים לקחת איתם את חיות המחמד לטיולים, מסעות, טיסות עסקים, השתלמויות וכמובן – במקרים של העתקת מקום המגורים. אך לצד המגמה המעודדת אנשים להטיס חיות מחמד, חוקים ורגולציות של מדינות ובעיקר של מדינות המערב (ובעיקר האיחוד האירופי, אוסטרליה וארה"ב) וכן חוקים וסטנדרטים של חברות תעופה, חברות שירותי קרקע, חברות שילוח ועוד, הופכים את תהליך ההטסה של חיות מחמד לתהליך שדורש טיפול מקצועי.

 

Terminal4Pets נוסדה על ידי ד"ר קריינר במטרה להוות גוף מקצועי ראשון ויחיד בארץ הנותן מענה להטסת חיות מחמד לארץ ומהארץ לכל יעד בעולם כשגולת הכותרת הינה: הטסה נוחה, בטוחה, נעימה ולעתים אף חסכונית יותר של חיות מחמד.

 

 

מגוון השירותים הניתנים על ידי צוות הווטרינרים המוטסים ומנהלי הטסת חיות כולל:

-          בידוק מסמכים על פי מאגר מידע מקצועי, ועדכני המקיף את כל החוקים והנהלים הקיימים בכל מדינה, בכל חברות התעופה, בשדות התעופה העיקרים ועוד.

-          הזמנת כרטיסים למשפחות עם חיות מחמד דרך חברות התעופה השונות באמצעות סוכנים עמיתים.

-          שילוח קרגו: במקרים בהם חוקי המדינה מחייבים שילוח קרגו וכן במקרים בהם בעלי חיות המחמד אינם יכולים לטוס איתן, Terminal4Pets  דואגת לכל נושא השילוח כולל הסעות, בחירת מסלול קצר ונוח, טיפול במכס במדינת היעד והמוצא ועוד.

-          הסעות מורשות המותאמות לחיות מחמד לשדות התעופה וחזור בכל יעד בעולם.

-          שירותים ויעוץ וטרינרי כולל בדיקות, חיסונים, הנפקת פספורט-חיות Pet passport , שבבים בינלאומיים ועוד.

-          ליוויVIP  בנתב"ג: במקרים בהם חיות המחמד מוטסות בתא המטען המרכזי של המטוס, נציגי Terminal4Pets  אוספים אותן מידי הבעלים, מלווים אותן בשדה התעופה, דרך השטח האווירי ועד לגוף המטוס ולאחר וידוי תנאים אופטימאליים (מיזוג, אוורור וכו'), הם מיידעים את הבעלים בקבינת הנוסעים כי חיית המחמד נמצאת על המטוס. בטיסה נכנסת, נציגי החברה משחררים את חיית המחמד עד ומעבירים אותה בבטחה לידי הבעלים באולם קבלת הנוסעים.

-          מלווי חיות מוטסים: במקרים בהם בעלי חיות המחמד אינם יכולים לטוס עם החיות אך בוחרים שלא להטיסן לבד בטיסת מטען (קרגו), שכן זה פיתרון מנוכר עבור החיה, מסובך ואף יקר יותר ברוב המקרים – נציגי החברה אשר נקראים "מלווי חיות מוטסים"  מלווים את החיה מיעד המוצא ועד ליעד הסופי.

 

לאחר חמש שנות פעילות ענפות בארץ, Terminal4Pets  נבחרה על ידי החברה הגלובאלית להטסת חיות מחמד בעולם Animal Airways להיות המפעילה הבלעדית שלה  במזרח התיכון. במסגרת הרחבת פעילות החברה Terminal4Pets  הגדילה את מספר העובדים שלה בכ-40% וכן החברה פתחה חטיבה חדשה לשילוח בינלאומי של חיות באמצעות קרגו. ד"ר קריינר: "התחום של הטסת חיות מחמד בעולם נמצא בתנופה אדירה וחברת Terminal4Pets לקחה על עצמה להיות מובילה ואף פורצת דרך במזרח התיכון. כחברה אשר הוקמה ומנוהלת על ידי בית הרופאים הווטרינרי – אנו מביאים לתחום של הטסת חיות מחמד ערך מוסף המבוסס על העיקרון המנחה אותנו - דאגה לבטיחות, בריאות נפשית ופיזית ונוחות לחיות מחמד בראש ובראשונה".

 

 

טיפים להטסת חיות מחמד מאת ד"ר איתן קריינר, וטרינר מוטס בעל 21 שנות ניסיון:

*       היערכות מראש: יש להתחיל בתהליך הטסת חיות מחמד כחודשיים עד ארבעה חודשים לפני המועד וזאת בכדי להספיק לבדוק את החיות ולחסן אותן ולטפל בנושאים הבירוקראטיים והלוגיסטיים בזמן.

           

*       מסלול טיסה:  חשוב לבחור את חברות התעופה הידידותיות ביותר לבעלי חיים והמאפשרות לכם להטיס חיות בצורה הנוחה ביותר, הבטוחה ביותר, הפשוטה ולפי לוחות הזמנים שמתאימים לכם. טיסות ישירות או טיסות עם זמני ההמתנה הקצרים ביותר במקרים בהם לא ניתן לטוס ישירות, הם המסלולים המומלצים ביותר להטסת חיות, כמו כן יש להעדיף טיסות לילה על פני טיסות יום בכדי למנוע מחיות המחמד את הסבל של המתנה הממושכת ללא מיזוג בשעות הפריקה והטעינה וכן חשוב לדעת כי במהלך ימות השבוע זמני הפריקה והטעינה קצרים יותר מאלו של שבתות וחגים. 

 

*       רגולציות: חשוב מאוד לדעת שכיום בכל מדינה בעולם יש חוקים ותקנות לגבי הכנסת חיות לשטחן. בין אם מדובר על חיסונים, גיל מינימאלי או מקסימאלי של החיה, זנים אותם אסור להכניס למדינה מסוימת, תקופת הסגר ועוד, חוקים ותקנות של כל מדינה ומדינה עלולים להשתנות על בסיס חודשי ובכדי להימנע מבעיות וסיבוכים ברגע האחרון לדוגמה: ישנן מדינות רבות וחברות תעופה רבות המסרבות להטיס נקבות בהריון או גורים שטרם מלאו להם שלושה חודשים.

 

*       הסעות מותאמות לחיות מחמד לשדות התעופה: כאשר נוסעים לשדה התעופה או חוזרים ממנו אין להסתמך על תחבורה ציבורית קונבנציונאלית. נהגים רבים וחברות הסעה רבות מסרבות להסיע חיות מחמד. יש לתאם הסעה מתאימה להעברת חיות היינו: רכב מורשה, גדול דיו המותאם להעברת חיות מחמד משוחררות ו/או כלובי הטסה גדולים במיוחד בצורה בטוחה.

 

*       אין לטשטש חיות לקראת הטיסה או במהלכה וחשוב לבדוק את מצבם הבריאותי לקראת הטיסה (כאשר בעל חיים לא חש בטוב, טיסה ובעיקר טיסה ארוכה, עלולה להזיק ואף לסכן את בריאותו).

 

*       אין להאכיל חיות מחמד לפחות ארבע שעות לפני ההמראה אולם יש לאפשר להם שתייה מרובה של מים לפני ולאורך כל הטיסה - בכדי למנוע התייבשות.

 

 

  Terminal4Pets היא החברה המובילה בתחום הטסת בעלי חיים לארץ ומהארץ, עם ותק של למעלה משני עשורים, עשרות עובדים מוכשרים, בתחום הטסת חיות מחמד בבטחה ובנוחות.

אנחנו כאן לרשותך 24/7 למידע, ייעוץ ותמיכה.  1-800-220-555

?>  
חדשות
01/01/2019 - תושב חוזר - מועדון חברים
חדש ! מועדון חברים לתושב חוזר
01/01/2019 - שפץ ביתך לקראת החזרה
תוכנית מיוחדת לתושבים חוזרים
01/01/2019 - ביטוח בריאות בישראל
למרכז לתושבים חוזרים - פיתרון
01/01/2019 - אנו בפייסבוק
אנו בפייסבוק ואתם מוזמנים להצטרף
01/01/2019 - הטבות חדשות לתושבים חוזרים
הטבות חדשות לתושב חוזר
01/01/2019 - כרטיסי טיסה בהנחה
כרטיסי טיסה בהנחה לתושבים חוזרים
01/01/2019 - המכולה הגיעה? גם הסדר לביתך
שירותי סדר לביתכם החדש בישראל
01/11/2019 - ברלין - כנס חזרה לתושבים חוזרים
המרכז לתושבים חוזרים יערוך כנס חזרה לי
04/12/2019 - שפץ דירתך לקראת החזרה
משפץ את דירתך לקראת החזרה?
שירות מי
מועדון חברים
SSD - בניית אתרים